Kto mi vyplatí daňový bonus, keď dám výpoveď a budem na úrade práce?

Zodpovedané
10. okt 2023

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť o mojej situácii.

Ak dám výpoveď v práci k 30.11.2023, budem na úrade práce a poberám daňový bonus raz ročne, kto mi bude vyplácať DB za rok 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení roka môžete požiadať bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, kde si môžete uplatniť daňový bonus (DB). Žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára. Výška DB sa prepočíta podľa celoročného príjmu. Alebo si podáte Daňové priznanie a v ňom o DB požiadate vo vypočítanej výške podľa Vášho príjmu.

S prianím pekného dňa,
Lenka