Kto má nárok na príspevok na športovú činnosť dieťaťa?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

mám 3 maloleté deti, som SZČO.

Kto má nárok na príspevok na športovú činnosť dieťaťa?

Aké podmienky treba splniť a kto môže požiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste SZČO a máte živnosť nepretržite 24 mesiacov, môžete si uplatniť príspevok za takých istých podmienok ako zamestnanec. Ak máte zamestnanie a ste aj SZČO, môžete si príspevok uplatniť len u zamestnávateľa, alebo len zo živnosti. Pre SZČO je príspevok daňovým nákladom.

Výška príspevku je v sume 55 % oprávnených výdavkov, najviac do sumy 275 EUR za kalendárny rok za všetky deti zamestnanca/SZČO.

Všetky ostatné podmienky nájdete v linku:
https://podpora.financnasprava.sk/601211-Príspe...

S prianím pekného dňa,
Lenka