Koncom roka som zistil, že dieťa nie je moje. Môžem žiadať o daňový bonus?

Zodpovedané
11. feb 2024

Dobry deň,

s partnerkou aj s dieťaťom sme žili v jednej domácnosti spoločne do júna 2023. Poberal som aj rodičovský príspevok na dieťa a koncom roka som zistil, že dieťa nie je moje. Od nového roka je vymazané z rodného listu.

Od júna 2023 nie sme v spoločnej domácnosti.

Mám si teraz v marci žiadať daňový bonus na dieťa za rok 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, pri nároku na DB musíte splniť okrem iného podmienku spoločnej domácnosti. Keby ste aj tú splnili, tak byť manželom bývalej partnerky (nie ste biologickým otcom dieťaťa).

S prianím pekného dňa,
Lenka