Končí rodičovský príspevok dňom narodenín dieťaťa, alebo dňom nástupu do škôlky?

Zodpovedané
Dnes o 09:26

Dobrý deň,

dcéra bude mať 29. septembra 3 roky. Do štátnej spadovej škôlky nastúpila 2.9.2024.

Rodičovský príspevok mi trvá do dňa narodenín, alebo do dňa nástupu do škôlky?

Kedy som mala nastúpiť do práce?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

do práce by ste mali nastúpiť deň po. Teda vo Vašom prípade 30.9.2024.

29.9.2023 máte posledný deň rodičovskej dovolenky, v tento deň zaniká aj rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka