Končí mi zmluva a som tehotná. Vznikne mi nárok na materské a tehotenské?

Zodpovedané
15. aug 2024

Dobrý deň,

pracujem na dobu určitú 1 rok. Zmluva mi končí o mesiac, no zistila som, že som v 1. mesiaci tehotenstva.

Budem mať nárok na tehotenský príspevok a následne na materské?

Môžem ísť po ukončení zmluvy na PN, aby som neprišla o príjem?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na PN, tehotenské aj materské z ochrannej lehoty, tehotná už ste. 270 dní nemocenského poistenia splníte z pracovného pomeru. Po skončení pracovného pomeru môžete ísť na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka