Končí mi rodičovská a aj pracovný pomer. Ako dosiahnem maximálnu výšku podpory?

Zodpovedané
22. nov 2023

Dobrý deň,

som 10 rokov zamestnaná, ale už 6 rokov som na RD. Tá mi končí 29.11.2023 (zdravotné dôvody dieťaťa). Ak po skončení RD vyčerpám celú dovolenku, vychádza to do 20.12.2023. Tým dňom mi skončí aj PP + dostanem odstupné (zrušilo sa mi pôvodne pracovné miesto).

Môžem dostať najvyššiu možnú podporu?

Počas posledných dvoch rokov som iný príjem nemala.

Ako to môžem ovplyvniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je tam predpoklad na vysokú dávku v nezamestnanosti, odstupné navýši vymeriavací základ.

Je ešte možné, že sa bude krátiť aj maximálny vymeriavací základ na poistenia do Sociálnej poisťovne.

S prianím pekného dňa,
Lenka