Končí mi pracovný pomer na dobu určitú. Môžem ísť znova na úrad práce?

Zodpovedané
5. sep 2024

Dobrý deň,

1.11.2022 som bola evidovaná na úrade práce do 31.5.2022. Potom som bola zamestnaná, pracovný pomer mám momentálne na dobu určitú. Končí mi 31.10.2024.

Môžem sa po skončení znova hlásiť na úrade práce?

Keď je predĺžený rodičovský zo zdravotných dôvodov dieťaťa do 6 rokov, tak dieťa môže chodiť do škôlky na 4 hodiny denne.

Môžem počas predĺženého rodičovského pracovať aj na 8 hodín?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, ktorý dátum máte správne uvedený: 1.11.2022 alebo 31.5.2022. Jedná sa o rok. Ale súbeh dávky v nezamestnanosti a rodičovského príspevku tou istou osobou nie je možný. Ak poberáte predĺžený RP pre nepriaznivý stav dieťaťa, dieťa môže byť v škôlke aj viac ako 4 hodiny a Vy môžete pracovať neobmedzene (aj 8 hodín).

S prianím pekného dňa,
Lenka