Končí mi pracovný pomer, ktorý som mala na dobu určitú. Môžem ostať PN?

Zodpovedané
30. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom mojej situácie. Pracovný pomer mi končí dňom 31.5.2024. Bola som prijatá na dobu určitú a už mi ju nepredĺžia. Od 27.5.2024 som ale na PN s chrbticou a vyzerá to na dlhšiu dobu. Viem, že pracovný pomer mi končí tak či tak.

Čo mám robiť ďalej?

Môžem ostať na PN a poberať dávky zo Sociálnej poisťovne, alebo sa i tak musím ísť hlásiť na úrad práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, PN môže naďalej pokračovať aj po skončení pracovného pomeru.

Na ÚPSVaR Vás zaevidujú až po skončení PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka