Koľko musím mať odrobené na dohodu, aby sa mi materské rátalo aj z nej?

Zodpovedané
23. aug 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ako to je s novou materskou. Predtým som mala vyrátanú z obidvoch pracovných pomerov.

Mám jeden TPP trvajúci už asi 3 roky, no momentálne som na rodičovskej dovolenke. Dieťa má rok. Druhý PP mi skončil 10/2023.

Mám možnosť sa zamestnať na dohodu od ďaľšieho mesiaca (homeoffice - administratívna činnosť).

Ak by som teraz v týchto mesiacoch otehotnela, z čoho sa mi bude rátať nová materská?

Koľko musím mať odrobené na dohodu, aby sa mi zarátalo niečo aj z nej?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by Vám trvalo nové zamestnanie u iného zamestnávateľa aj pred nástupom na novú materskú a aj z tejto dohody by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného, keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských.

S prianím pekného dňa,
Lenka