Koľko môžem zarábať na dohodu počas predĺženej rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

som na predĺženej rodičovskej dovolenke, zdravotné poistenie teda platí za mňa štát, ale príjmy nemám žiadne. Chcela by som pracovať z domu na dohodu.

Do akej výšky môžem mať príjem?

Aké podmienky musím splniť, čo sa týka daní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste na neplatenej predĺženej RD a budete mať dohodu, tak v takomto prípade za Vás už bude platiť odvody zamestnávateľ, nie štát.

Ak ste na platenej predĺženej RD, tak popri nej môžete pracovať bez obmedzení.

S prianím pekného dňa,
Lenka