Koľko dní z decembra a januára budem schopná pokryť nazbieranou dovolenkou?

Zodpovedané
10. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom počtu dní dovolenky, ktoré sa mi nazbierali počas MD/RD, pričom nárok na dovolenku v práci je 25/rok.

Rok 2020: MD od 27.10.2020, dovtedy zamestnaná na dobu neurčitú a odpracovaný celý rok, vyčerpaná komplet dovolenka.
Rok 2021: MD do 21.06.2021, potom RD.
Rok 2022: RD.
Rok 2023: RD do 6.12.2023, potom papierovo návrat do práce, ale chcela by som si vyčerpať starú dovolenku vzhľadom na nástup na ďalšiu MD 6.2.2024.

Koľko dní z decembra a januára budem schopná pokryť nazbieranou dovolenkou?

Koľko budem musieť ešte odrobiť, prípadne pokryť PN?R

Nabehne mi v januári opäť nová dovolenka na rok 2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

za rok 2020 ste mali teda celoročný nárok 25 dní, ktroý ste vyčerpali.

Za rok 2021 ste boli na MD cca 118 praocvných dní, teda na RD 133 praocvných dní. Dni počas MD sa Vám počítajú do nároku dovolenky, dni na RD už nie a dovolenka sa za prvých 100 dní kráti o 1/12, o ďalších 21 dní o ďalšiu 1/12. Nárok môže byť krátený o 2/12, 25/12*10 = 21 dní dovolenky.

Za rok 2022 = 0.

Za rok 2023 = 0. Aj keď budete čerpať dovolenku, ale je iba 16 dní, nárok Vám nevznikne. Nárok vznikne až po 21 odpracovaných pracovných dní.

Za rok 2024 Vám nabehne nová dovolenka. Ak neskončí pracovný pomer, tak pravdepodobne celoročný nárok.

S prianím pekného dňa,
Lenka