Koľko dní dovolenky som si povinná zobrať pri polovičnom úväzku?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom čerpania dovolenky pri polovičnom úväzku. Ústne sme sa dohodli, že chodím do práce 3 dni a zvyšné 2 dni som doma.

Cez leto si plánujem vziať 1 týždeň dovolenku. Účtovníčka mi však povedala, že si musím zobrať klasicky 5 dní dovolenky na celý týždeň, lebo inak ju vraj nepustí účtovný program (5 x 4 hodiny).

Koľko dní dovolenky som si povinná zobrať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má zamestnanec prácu rozvrhnutú len na niektoré dni v týždni, týž­dňom dovolenky je počet dní, ktoré odpracuje.

Pokiaľ máte 3-dňový pracovný týždeň, tak sú týždňom dovolenky 3 pracovné dni.

S prianím pekného dňa,
Lenka