Koľko dní dovolenky mi vzniklo počas materskej?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

bola som zamestnaná, potom som nastúpila na materskú, ktorú som poberala 6 mesiacov. Následne som prešla na rodičovský príspevok. Dcérka dovŕši onedlho 3 roky a ja nastupujem späť do práce. Oznámili mi, že mám nárok na 26 dní dovolenky. Z toho 16 dní mi ostalo ešte predtým, keď som pracovala pred materskou. Takže počas 3 rokov mi vznikol nárok iba nejakých 10 dní, čo sa mi zdá málo.

Mýli sa zamestnávateľ alebo ja?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez presných dátumov nástupov na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, možný nárok či možné krátenie dovolenky Vám neuvediem ani odhadom. Nemusela by som správne odhadnúť.

Môžete napísať presné obdobia do ďalšej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka