Koľko dní alebo mesiacov môžem byť PN?

Zodpovedané
18. sep 2022

Dobrý deň,

PN som mala od 14.2.2022 do 6.6.2022. V júni 10 dní OČR. Teraz budem mať PN od 19.9.2022.

Koľko dní alebo mesiacov môžem byť PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak od poslednej práceneschopnosti neuplynulo ešte 26 týždňov trvania nemocenského poistenia, tak do podporného obdobia sa započítavajú aj predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti v poslednom roku pred jej vznikom.

Vaša PN trvala 16 týždňov (14.2. - 6.6.), do ďalšej PN - 19.9. neuplynie 26 týždňov. Platená PN zaniká po 52 týždňoch jej trvania (52 - 16 = 36).

Na PN teda môžete byť ešte 36 týždňov.

S prianím pekného dňa,
Lenka