Kedy začína plynúť ochranná doba pred nástupom na otcovskú?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

po skončení mojej materskej dovolenky by môj manžel chcel nastúpiť na tú otcovskú na 26 týždňov (2 týždne už čerpal po pôrode) a potom zostane aj na rodičovskej.

Zamestnávateľovi to ešte neoznámil, chcel by tak oficiálne urobiť v najbližších dňoch, keďže by to vychádzalo na apríl.

Kedy mu začne plynúť ochranná doba (pred výpoveďou zo strany zamestnávateľa)?

Bude to až vtedy, keď reálne nastúpi na otcovskú alebo odo dňa oznámenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to v dobe od oznámenia predpokladaného dňa nástupu na otcovskú dovolenku zamestnancom

Viď. §64 ods 1d
https://www.autora.sk/zz/2001/311/#64

S prianím pekného dňa,
Lenka