Kedy ukončiť rodičovskú, keď termín spadá na víkend?

Zodpovedané
27. jan 2024

Dobrý deň.

8.3.2024 mi končí RD (presne 3 roky). Pripadá to na piatok. Od nasledujúceho dňa by som chcela oficiálne nastúpiť do práce a následne čerpať starú dovolenku.

9.3.2024 je sobota, nevzniknú mi 2 dni nevykryté medzi platením odvodov zo strany úrad/zamestnávateľ?

Nemám RD radšej ukončiť už 7.3. a od 8.3. už čerpať 1.deň dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, RD môže skončiť dňom 8.3.2024. V pondelok = prvý pracovný deň budete čerpať dovolenku. Nevzniknú žiadne nevykryté dni, pokiaľ máte pracovný čas pondelok - piatok.

S prianím pekného dňa,
Lenka