Kedy si môžem uplatniť príspevok pre tehotné?

Zodpovedané
3. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom tehotenského príspevku. Od 10. decembra som si platila dobrovoľné nemocenské poistenie, v marci som nastúpila do práce na dohodu. Radi by sme mali dieťatko.

Kedy by sme sa mohli začať pokúšať o dieťa, aby som si mohla uplatniť tehotenský príspevok?

V akej výške by som mala uvedený príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

na nárok na tehotenské musíte byť nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred začiatkom 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu (v 13. týždni).

Do týchto dní sa počíta akékoľvek už ukončené nemocenské poistenie. Prepočítajte si tieto dni, pripočítajte ešte 13 týždňov a podľa toho budete vedieť. Orientačne o necelé dva mesiace, ak by nemocenské poistenie trvalo po celý čas.

S prianím pekného dňa,
Lenka