Kedy presne mi zanikne nárok na materskú?

Zodpovedané
1. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom reťazovej materskej, resp. o jej nároku. Od 1.4.2020 pracujem na TPP na dobu neurčitú. Prvé dieťa sa mi narodilo 6.10.2021 a druhé 2.1.2023. Plánujeme aj tretie dieťa, ale trochu s väčším časovým odstupom.

Kedy presne zanikne nárok na materskú na tretie dieťa, ak berieme do úvahy, že pracovný pomer naďalej trvá?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám pracovný pomer trvá a aj bude, tak budete mať stále nárok. Keď bude mať mladšie dieťa tri roky, skončí sa Vám rodičovská dovolenka a mali by ste vrátiť do zamestnania. Pokiaľ pracovný pomer neskončí, nárok stále bude.

S prianím pekného dňa,
Lenka