Kedy najskôr sa dá podpísať pracovná zmluva pred nástupom do zamestnania?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

som učiteľka na MD. Po jej skončení idem opäť učiť, ale počas MD mi skončil pracovný pomer, čiže som nezamestnaná. Mám sľúbené miesto na škole a chceli by si ma "poistiť" skorším podpisom pracovnej zmluvy.

Kedy najskôr sa dá podpísať pracovná zmluva pred nástupom do zamestnania?

Na čo si dať v takomto prípade pozor?

Ďakujem

Dobrý deň,

v pracovnej zmluve môže zamestnávateľ dohodnúť deň nástupu vopred aj na niekoľko mesiacov. Dátum nástupu môže byť naviazaný aj na určitú udalosť. Vo Vašom prípade napr. začiatok školského roka, ukončenie RD. Uzatvorená pracovná zmluva a z nej vyplývajúce práva a povinnosti nadobúdajú platnosť až samotným dňom nástupu zamestnanca do zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka