Kedy mi vznikne nárok na PN alebo OČR?

Zodpovedané
10. okt 2024

Dobrý deň,

po rodičovskej dovolenke som dala výpoveď v práci a otvorila si živnosť. 6 rokov som sa viac menej venovala domácnosti, deťom a prácu na živnosť mala ako zábavku. Pri daňovom priznaní mi príjem vyšiel vždy tak, že som neplatila odvody do SP. Teraz som od 1.9. zamestnaná na TPP, stále mám otvorenú aj živnosť. Teraz mám choré dieťa, ale uvedomila som si, že asi nemám nárok na OČRku.

Kedy mi vznikne nárok na PN alebo OČR?

Je to až po 270 dňoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste zamestnancom máte nárok na PN/OČR hneď po vzniku pracovného pomeru. V takomto prípade sa nečaká na 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka