Kedy mám ukončiť pracovný pomer?

Zodpovedané
14. feb 2024

Dobrý deň,

aktuálne riešim nástup do zamestnania a zároveň ukončenie PP u zamestnávateľa, kde som pracovala pred nástupom na MD, neskôr RD. Do nového zamestnania mám nástup k 15.02.2024 a k 14.2.2024 som chcela ukončiť PP u starého zamestnávateľa. Ten mi však tvrdí, že na mzdovom povedali, že je pre mňa výhodnejšie ukončiť PP k 31.01.2024. Na RD som do 30.06.2024.

Mama mi tvrdí, že mi tie dní budú v budúcnosti k dôchodku chýbať. Odvody za mňa predsa platí tak či tak štát, tak nevidím dôvod, prečo by mi mali chýbať. Dovolenku mi preplatia. O ukončenie PP som žiadala ja.

Je nejaký rozdiel v tom, či ukončím PP k 31.1. alebo k 14.2.?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nenapadá ma dôvod prečo by malo byť výhodnejšie ukončenie pracovného pomeru k 31.01.2024. Ale môžu byť oba dátumy, záleží ako ste sa nakoniec dohodli.

Ak ste nečerpali pred skončením pracovného pomeru dovolenku nemocenské poistenie zaniklo dňom nástupu na rodičovskú dovolenku, po skončení materskej.

Dôchodkové poistenie platil za Vás štát.
https://www.socpoist.sk/kto-som/poisteny-statom...

S prianím pekného dňa,
Lenka