Kedy je možné požiadať o daňový bonus na dcéru z predchádzajúceho manželstva?

Zodpovedané
13. mar 2023

Dobrý deň,

s manželom máme syna, s ktorým som momentálne na rodičovskej dovolenke. Začiatkom mesiaca sme sa zosobášili.

Kedy je možné požiadať o daňový bonus na dcéru z predchádzajúceho manželstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

rodič si môže uplatniť daňový bonus za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky nároku na jeho uplatnenie. T.j. od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po svadbe. Ak ste sa zobrali v marci, tak od apríla.

S prianím pekného dňa,
Lenka