Kedy dosiahnem vyšší denný vymeriavací základ?

Zodpovedané
12. okt 2023

Dobrý deň,

som v 20. týždni, ale momentálne chodím ešte do práce. Na MD nastupujem až na budúci rok v januári a viem, že materské sa mi bude počítať z tohto roku.

Chcela by som urobiť maximum pre to, aby som mala vyššie DVZ.

Je v mojom prípade lepšie pracovať pokým mi to zdravotný stav dovolí?

Môj plán je pracovať do 7.12.2023, následne plánujem čerpať do konca roka dovolenku, v januári nastúpiť na PN a z PN na MD.

Alebo je pre mňa výhodnejšie pracovať do konca októbra, následne ísť na PN a tú potiahnuť rovno až kým nenastúpim na materskú?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môžete nastúpiť na PN keďykoľvek, PN neovplyvní výpočet materskej.

Ak by Vám prináležali nejaké prémie, odmeny a boli by Vám vyplatené pred PN a v roku 2023, to by mohlo ovplyvniť výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka