Kedy a ako sa nahlasuje zmena poberateľa daňového bonusu?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

manžel poberal daňový bonus. Ostal však dlhodobo PN a bude žiadať o invalidný dôchodok. Do práce sa už nevráti. Ja nastupujem do práce od septembra po materskej dovolenke.

Kedy musím nahlásiť zamestnávateľovi, že chcem bonus poberať ja?

Musí zmenu nahlásiť aj manžel?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nástupe do zamestnania podpíšete tlačivo Vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej časti základu dane a daňového bonusu. Tam uvediete, že budete poberať daňový bonus. Doložíte rodný list dieťaťa.

Otec dieťaťa by mal upovedomiť svojho zamestnávateľa, že DB už nebude poberať. V tom istom tlačive - Vyhlásení sa označujú aj zmeny.

S prianím pekného dňa,
Lenka