Keď dám výpoveď zo zdravotných dôvodov a pôjdem na úrad práce, budem môcť dostávať tehotenské a matersk?

Zodpovedané
11. nov 2023

Dobrý deň,

mám odrobených 5 rokov.

Keď dám výpoveď zo zdravotných dôvodov a pôjdem na úrad práce, budem môcť dostávať tehotenské a materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ splníte všetky podmienky pre vznik nároku na tehotenské aj materské a budete ešte v ochrannej lehote (neuvádzate či už ste tehotná), tak budete mať nárok na tehotenské/materské z ochrannej lehoty, aj v prípade, že budete na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka