Kde mám vyplatiť daň?

Zodpovedané
22. mar 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná v štátnej službe, ale daňové priznanie som si dala urobiť sama. Už som ho bola aj odovzdať na príslušnom daňovom úrade, ale neopýtala som sa, kde mám zaslať peniaze.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

číslo účtu pre úhradu príslušnej dane sa skladá z predčíslia označujúceho druh dane, zo základného čísla účtu označujúceho daňový subjekt a z identifikačného kódu Štátnej pokladnice. Zaplatiť dane môžete, iba ak poznáte svoj osobný účet daňovníka.

V prípade, ak Vám nebolo v minulosti oznámené Vaše číslo osobného účtu daňovníka (OÚD), daňové priznanie sa len podá. To ste už spravili.

Ak do lehoty na podanie daňového priznania (do 2. apríla 2024) Vám nebude číslo OÚD oznámené, daň je potrebné zaplatiť až do 8 dní odo dňa doručenia tohto oznámenia.

Viac:
https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/pla...

Či Vám už osobný účet daňovníka pridelili si viete overiť:
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-s...

S prianím pekného dňa,
Lenka