K akému dátumu mám dať výpoveď?

Zodpovedané
28. júl 2024

Dobrý deň,

momentálne som ešte na rodičovskej dovolenke. Som stále zamestnaná, ale do práce sa vracať nebudem. Našla som si novú s nástupom od 1.9.2024, kedy malý začne chodiť aj do škôlky. V súčasnej práci chcem dať výpoveď.

K akému dátumu by som ju mala dať?

Môžem ju dať k 31.8.2024?

Pri nároku na podporu náhodou niekedy v budúcnosti to bude jedno?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste výpoveď doručili zamestnávateľovi v júli 2024, tak výpovedná doba začne plynúť až 01.08.2024 a pracovný pomer skončí 30.09.2024.

Výpovedná doba plynie od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

Poprípade sa môžete dohodnúť so zamestnávateľom na ukončení pracovného pomeru dohodou ku dňu 31.8.2024. Pokiaľ by s tým súhlasil, pracovný pomer by sa skončil 31.8.2024.

Pri nároku na dávku v nezamestnanosti to bude v poriadku.

S prianím pekného dňa,
Lenka