K akému dátumu by som mala ukončiť pracovný pomer?

Zodpovedané
5. sep 2024

Dobrý deň,

syn dovŕšil 5. septembra 3 roky, čiže dnešným dňom končím rodičovskú dovolenku. Do práce sa vrátiť neplánujem ani ja a ani zamestnávateľ, čiže sa ideme dohodnúť na ukončení. Mám ešte 24 dní starej dovolenky.

Aký dátum ukončenia by bol pre mňa najvhodnejší kvôli lepšiemu vymeriavaciemu základu?

Dočítala som sa, že čerpať 1 deň dovolenky a ukončiť (tzn. 6.9. čerpať dovolenky a zároveň to bude dátum ukončenia pomeru), v mzde bude tým pádom 1 deň dovolenky, 23 dní preplatenej dovolenky a odstupné.

Niekde som sa však tiež dočítala to, že ak v danom mesiaci som časť mesiaca na RD, časť mesiaca čerpám dovolenku a skončím prac. pomer v priebehu tohto mesiaca, tak sa znižuje maximálny vymeriavací základ.

Viete mi v tomto prosím poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí Vám čerpať dovolenku 6.9.2024 a zároveň týmto dňom ukončiť pracovný pomer. Vymeriavací základ sa síce zníži, ale mala by vyjsť maximálna dávka v nezamestnanosti.

Ak by ste sa dohodli na čerpaní dovolenky do konca mesiaca, neviem s istotou povedať, či vyplatené odstupné by navýšilo vymeriavací základ za 25 dní na maximálnu výšku. To by sa zišlo prepočítať.

S prianím pekného dňa,
Lenka