Je zamestnávateľ povinný urobiť mi ročné zúčtovanie, keď som na rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
14. feb 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná na dobu neurčitú. Celý rok 2023 som bola na rodičovskej dovolenke, takže som nemala žiadne príjmy. Chcem si však uplatniť daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky.

Ak požiadam zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, je povinný mi ho urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podávate si DP sama, zamestnávateľ nevykoná ročné zúčtovanie pokiaľ ste nemali žiadny príjem (boli ste iba na RD).

S prianím pekného dňa,
Lenka