Je výpovedná lehota mesiac, ak podám výpoveď ešte počas platnosti prvej zmluvy?

Zodpovedané
10. júl 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom výpovednej doby. Aktuálne mám platnú zmluvu na dobu určitú 1 rok do 31.8.2023. V júni sa podpísal dodatok o predĺžení zmluvy znova o 1 rok s účinnosťou od 1.9.2023 (dodatok nahrádza znenie pôvodnej zmluvy).

Aktuálne mám však ponuku ísť pracovať inde a chcem tam ísť.

Ak podám výpoveď ešte počas platnosti prvej zmluvy (do 31.8.), mám výpovednú dobu 1 mesiac?

Čo bude s dodatkom o predĺžení platným od 1. septembra?

Ako sa to dá riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak podáte výpoveď pred uplynutím jedného roka trvania pracovného pomeru, tak výpovedná doba bude 1 mesiac.

Výpovedná doba plynie od prvého dňa mesiaca, nasledujúceho po doručení výpovede. Dodatok už neriešite, ten by predĺžil iba dobu trvania pracovnej zmluvy.

Pokiaľ výpoveď doručíte zamestnávateľovi ešte teraz v júli, napr. 11.07.2023, výpovedná doba začne plynúť 01.08.2023 a nakoľko Váš pracovný pomer by ku doručeniu výpovede trval menej ako 1 rok, bude trvať 1 mesiac. Pracovný pomer by takto skončil 31.08.2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka