Je výhodnejšie čerpať po skončení RD dovolenku, alebo ísť hneď na PN?

Zodpovedané
28. dec 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je výhodnejšie čerpať po skončení RD dovolenku (25 dní), alebo ísť hneď na PN?

Mám nárok na platenú PN v oboch prípadoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte trvajúci pracovný pomer, nárok na PN po skončení RD budete mať. Takisto aj po čerpaní dovolenky.

Ak máte zdravotné problémy, tak na PN môžete nastúpiť hneď po skončení rodičovskej dovolenky. Čo je výhodnejšie ťažko určiť, keďže nepoznám bližšie súvislosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka