Je výhodnejšie čerpať dovolenku a pracovný pomer ukončiť k 6. septembru, alebo dovolenku čerpať do konca mesiaca a zvyšok si nechať preplatiť?

Zodpovedané
5. sep 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ukončenia PP po RD. RD mi končí dnes 05.09.2024. So zamestnávateľom sme sa dohodli na ukončení PP dohodou a vyplatením trojmesačného odstupného. Ostalo mi 24 dní dovolenky.

Je pre mňa výhodnejšie čerpať dovolenku jeden deň a pracovný pomer ukončiť k 6. septembru, alebo dovolenku čerpať do konca mesiaca a nechať si preplatiť zvyšných 7 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí Vám čerpať dovolenku 6.9.2024 a zároveň týmto dňom ukončiť pracovný pomer. Vymeriavací základ sa síce zníži, ale mala by vyjsť maximálna dávka v nezamestnanosti.

Ak by ste sa dohodli na čerpaní dovolenky do konca mesiaca, neviem s istotou povedať, či vyplatené odstupné aj so zostakovou dovolenkou (7 dní) by navýšilo vymeriavací základ za 25 kalendárnych dní na maximálnu výšku. To by sa zišlo prepočítať.

S prianím pekného dňa,
Lenka