Je v tehotenstve na uplatnenie nemocenského 7-dňová ochranná lehota?

Zodpovedané
29. dec 2023

Dobrý deň,

9. januára mi končí materská dovolenka. Zamestnávateľovi som už oznámila, že plynulo budem prechádzať na rodičovskú dovolenku. Zároveň som už opätovne otehotnela. Tehotenstvo je rizikové a chcela by som ísť na PN. Nástupom na RD sa prerušuje poistenie = zánik nemocenského poistenia.

Plynie mi ochranná lehota, v ktorej si môžem hneď uplatniť nárok na PN?

Je táto lehota na uplatnenie nemocenského 7-dňová alebo z dôvodu tehotenstva je 8-mesačná?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ochranné lehoty nájdete v priloženom linku. Platia pri každej dávke, vo Vašom prípade je kvôli tehotenstvu dlhšia:
https://www.socpoist.sk/socialne-poistenie/nemo...

S prianím pekného dňa,
Lenka