Je v poriadku, že bývalému partnerovi schválili daňový bonus na dieťa?

Zodpovedané
10. júl 2022

Dobrý deň,

mám s bývalým partnerom dcéru. Nežijeme v spoločnej domácnosti už vyše dva roky. On je živnostník a podával si daňové priznanie, kde mu vyšla vysoká daň, tak si dal uplatniť daňový bonus na dieťa. Avšak ja som s tým nesúhlasila, ale prešlo mu to a bonus mu bol schválený.

Je to v poriadku?

Ja na daňový bonus nárok nemám, pretože som s mladším dieťaťom momentálne na rodičovskej dovolenke.

Ďakujem

Dobrý deň,

na uplatnenie daňového bonusu musia byť splnené všetky zákonné podmienky. Ak bolo dieťa zverené jednému z rodičov, a teda dieťa s ním žije v domácnosti, len tento rodič si môže uplatniť daňový bonus. Pokiaľ nemáte striedavú starostlivosť.

Podajte podnet na finančnú správu, ktorá kontroluje uplatňovanie daňového bonusu na deti.

S prianím pekného dňa,
Lenka