Je v poriadku mať nedoplatok na daniach kvôli zmene práce počas mesiaca?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

manžel mal v roku 2021 dvoch zamestnávateľov, nie súčasne.
1. ukončil TPP 15.9.2021
2. nastúpil 16.9.2021

Vyšiel mu na daňovom nedoplatok cca 80 eur. Daňové robil jeho súčasný zamestnávateľ (ten u ktorého je od 16.9) Bolo vysvetlené tak, že u oboch bola v 1 mesiaci odpočítateľná položka.

Je to ok podľa Vás?

Je v poriadku mať nedoplatok kvôli zmene práce počas mesiaca?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné. Ak u obidvoch si uplatnil nezdaniteľnú časť na daňovníka za mesiac 09/2021. Ak by si dal NČ u druhého zamestnávateľa od 10/2021 je možné, že nedoplatok by nevznikol. Ak máte kópiu Potvrdenia o príjmoch za rok 2021 od obidvoch zamestnávateľov, kľudne mi fotku bez osobných údajov pošlite sem do poradne alebo na nižšie uvedený mail. Pozriem sa na to presnejšie.

S prianím pekného dňa,
Lenka