Je v poriadku fakturácia do zahraničnej s.r.o., v ktorej som spoločníkom?

Zodpovedané
Včera o 20:59

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či je v poriadku fakturovať do zahraničnej sro-čky, v ktorej som súčasne spoločníkom (ale nie konateľom, firma má viacero spoločníkov aj zamestnancov a venuje sa konzultačnej činnosti) z pozície živnostníka na Slovensku, kde aj žijem a mám trvalý pobyt. Zahraničná sro-čka má vo svojich stanovách stanovené, že spoločníci budú poskytovať firme svoju expertízu v tejto oblasti a takisto má uvedený výpočet, ktorým sa stanovuje odmeňovanie spoločníkov za poskytnuté služby.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa jedná o služby do zahraničia pozor ohľadom DPH. Fakturácie podľa zmluvy by mohli byť, ale mohlo by sa Vás týkať aj transférové oceňovanie.
https://ludskourecou.sk/2024/02/eserocka-v-zahr...
pozrite si hlavne bod 5.
Určite odporúčam danú problematiku riešiť s účtovníkom, či daňovým poradcom.

S prianím pekného dňa,
Lenka