Je súbeh s.r.o. a živnosti legálny, keď neprebieha medzi subjektami fakturácia?

Zodpovedané
13. mar 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Je súbeh s.r.o. a živnosti legálny, keď neprebieha medzi subjektami fakturácia?

Rieši daňová kontrola prečo je súbeh oboch foriem podnikania pri jednej osobe?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňová kontrola rieši viac transakcie, ktoré vznikli, pričom fakturácie medzi subjektami nemusia byť. Tiež záleží aj od predmetu činnosti. Všímajú si transakcie nielen medzi závislými osobami, ale aj rôzne iné ekonomické prepojenia.

Uvediem príklad:
SZČO A, s.r.o. B ktorého konateľom/spoločníkom je tá istá osoba ako v SZČO, iná firma C s cudzou osobou. Medzi A a B nebudú žiadne transakcie, ale SZČO A bude fakturovať cudzej C a firma C bude fakturovať svoje činnosti s.r.o. B. Takéto transakcie si už DÚ bude všímať a pritom nemusí ísť o žiadnu nelegálnu činnosť.

S prianím pekného dňa,
Lenka