Je starý zamestnávateľ povinný preplatiť mi dovolenku, ktorá mi vznikla počas materskej?

Zodpovedané
11. sep 2024

Dobrý deň,

vo februári 2022 som nastupovala na materskú a potom na rodičovskú dovolenku, ktorú som ukončila predčasne - 2,5-ročné dieťa nastúpilo 14.8.2024 do škôlky. Ja som nastúpila do novej práce 15.8.2024. Pracovný pomer sme ukončili dohodou.

Je starý zamestnávateľ povinný mi preplatiť dovolenku, ktorá mi vznikla počas materskej?

Ako mám postupovať, keď zrazu odmieta so mnou komunikovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ je povinný Vám preplatiť nevyčerpanú dovolenku pri ukončení pracovného pomeru a to v najbližšom výplatnom termíne po skončení pracovného pomeru.

Ak by Vám nepreplatili nevyčerpanú dovolenku, odporúčam kontaktovať Inšpektorát práce.
https://www.ip.gov.sk/staznosti-a-podnety/

S prianím pekného dňa,
Lenka