Je reálne poberať na 4-ročného syna pandemickú OČR, keď je škôlka zatvorená?

Zodpovedané
11. júl 2023

Dobrý deň,

prosím o radu ohľadom pandemickej OČR. Od 1. augusta budeme mať zatvorenú skôlku. Býva to tak každý rok z dôvodu čerpania dovoleniek.

Je možné poberať na 4-ročného syna pandemickú OČR aspoň na vykrytie 2 týždňov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je počas letných prázdnin MŠ uzatvorená rozhodnutím príslušného orgánu - RÚVZ, zriaďovateľom, vtedy je možný nárok na pandemické ošetrovné za splnení ostatných podmienok.

Potrebujete mať aj aktívne nemocenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka