Je pri mzde 750 eur lepšie uplatňovať si nezdaniteľnú časť mesačne alebo ročne?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nezdaniteľnej časti.

Je lepšie uplatňovať si nezdaniteľnú časť mesačne alebo ročne?

Mám hrubú mzdu 750 eur.

Aký daňový bonus dostanem pri tejto mzde na 4 deti?

Ak by som si dala vyplatiť DB ročne, vyšiel by mi aspoň nejaký?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri 4 deťoch (do 18 rokov) Vám vyjde pri príjme 750 eur daňový bonus mesačne vo výške 266,30 eur.

Na ročnej báze, ak sa nič nezmení, bude rovnaký príjem, rovnaký počet detí, tak to bude 266,30 x 12 mesiacov. V prípade, že by bol odrobený celý rok 2023.

Nezdaniteľnú časť môžete mať mesačne aj ročne, pokiaľ nemáte iný príjem - zo živnosti, z iného pracovného pomeru. Kľudne môžete mať na mesačnej báze.

S prianím pekného dňa,
Lenka