Je pre mňa výhodnejšie nechať si preplatiť dovolenku?

Zodpovedané
24. aug 2024

Dobrý deň,

27.8.2024 mi končí rodičovská. 28.8.2024 nastupujem naspäť do práce na 1 deň a potom ukončujem pracovný pomer a nechám si preplatiť nazbieranú dovolenku. Chcem čerpať podporu v nezamestnanosti.

Viackrát ste tu však písali, že vymeriavací základ mi bude krátený, keď som časť mesiaca (v tomto prípade väčšinu) na rodičovskej dovolenke a čerpám rodičovský príspevok.

Je v tomto prípade pre mňa výhodnejšie ukončiť pracovný pomer až 2.9.2024, nechať si preplatiť dovolenku v septembrovej výplate a evidovať sa na úrade až v septembri?

Ovplyvní to výšku dávky v nezamestnanosti?

Ďakujem!

Dobrý deň,

ideálne je nemať víkend po RD pred skončením pracovného pomeru. Lepšie je čerpať dovolenku 28.8.2024 a hneď v tento deň aj pracovný pomer ukončiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka