Je pre mňa lepšie zobrať si dovolenku, dať výpoveď dohodou a ísť na podporu?

Zodpovedané
7. apr 2023

Dobrý deň,

7.4.2023 mi končí rodičovská dovolenka. Som zamestnaná, no dcérka pôjde do škôlky až od septembra. Ja sa potom už nechcem vrátiť do práce.

Je lepšie zobrať si dovolenku, dať výpoveď dohodou a ísť na podporu?

Alebo je lepšie čerpať pandemickú OČR?

Pandemická OČR sa od 1.5.2023 mení.

Uznajú mi podľa Vás OČR ešte do konca apríla?

Následne vyberiem 7 dní dovolenky a znova sa dám na pandemickú OČR. Nárok na podporu mám.

Ďakujem

Dobrý deň,

pandemická OČR zatiaľ zrušená nie je, je šum okolo toho. Žiadna oficiálna informácia.
Viete čerpať dovolenku. Napr. pár dni z nej, ukončiť pracovný pomer a zbytok dovolenky preplatiť a až tak ísť na ÚP. Dohodnite sa ale najprv so zamestnávateľom.

S prianím pekného dňa,
Lenka