Je pravda, že druhá materská nesmie byť nižšia ako prvá?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

dcéra bude mať 3.11.2023 3 roky a chceme ďalšie dieťa. Ak teraz otehotniem apríl - máj, tak termín pôrodu by bol až koncom januára.

Čo mám urobiť v preklenovacom období ako mi skončí rodičovská a budem môcť nastúpiť na RD?

Som zamestnaná na trvalý pracovný pomer na dobu neurčitú od 1.1.2019.

Budem mať nárok na tehotenské a aj materskú?

Prvú materskú som mala naozaj krásnu. Čítala som, že druhá nemôže byť menšia ako tá prvá.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

buď nastúpite, prípadne budete čerpať dovolenku, alebo PN, kým prejdete na novú materskú. Budete mať nárok na tehotenské aj materské. Ak by ste nastúpili na MD ešte v roku 2023, nemali by ste ju nižšiu ako tú prvú, ak by sa pracovný pomer neukončil.

S prianím pekného dňa,
Lenka