Je povolené pracovať na dohodu, keď som evidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
9. júl 2024

Dobrý deň,

od 4.12.2023 pracujem na TPP a zároveň mám prácu na dohodu od 10.1.2024 u iného zamestnávateľa. K 31.8.2024 ukončujem prácu na TPP a idem sa evidovať na úrad práce.

Budem musieť ukončiť aj prácu na dohodu?

Alebo môžem pokračovať v práci na dohodu, aj keď to bude ten istý zamestnávateľ?

Koľko dní sa môže odpracovať, keď som na úrade práce evidovaná a chcem pracovať na dohodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podmienkou zaradenia do evidencie je, že daná osoba nie je zamestnancom, skončil sa pracovný pomer.

Pokiaľ máte ale dohodu u iného zamestnávateľa, môžete sa zaevidovať, dohoda od dňa žiadosti nesmie presiahnuť v úhrne 40 dní v kalendárnom roku = za rok.

V texte uvádzate iný zamestnávateľ = ten je v poriadku a následne ste uviedli ten istý zamestnávateľ = v takomto prípade už nie je dohoda možná.

Počas evidencie môžete vykonávať zárobkovú činnosť resp. byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku u zamestnávateľa,

  • u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,
  • ktorý ho v predchádzajúcich šiestich mesiacoch pred uzatvorením tohto pracovnoprávneho vzťahu neodmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom.

S prianím pekného dňa,
Lenka