Je povolené mať aktívnu živnosť a nevykazovať príjmy?

Zodpovedané
10. aug 2024

Dobrý deň,

založila som si živnosť na predaj a kúpu veci. Nejde to tak ako som plánovala. Rušiť a ani pozastaviť živnosť nechcem.

Je možnosť, že budem mať živnosť naďalej aktívnu a nebudem vykazovať žiadny príjem?

Platila by som si iba zdravotné poistenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je možné mať aktívnu živnosť aj bez príjmu z nej. Budete podávať daňové priznanie, ak sa dostanete do straty kvôli zdravotným odvodom. Záleží aj od iného príjmu, napr. popri živnosti budete mať zamestnanie, alebo či budete poberať rodičoský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka