Je povolená živnosť počas poberania rodičovského príspevku?

Zodpovedané
9. júl 2024

Dobrý deň,

bola som zamestnaná na trvalý pracovný pomer, ktorý bol prerušený kvôli materskej a následne kvôli rodičovskej dovolenke. Aktuálne som na rodičovskej a chcela by som začať pracovať na živnosť.

Je to možné, keď som stále zamestnaná vo firme, kde som pracovala pred nástupom na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj popri RD môžete pracovať u iného zamestnávateľa, alebo mať živnosť. Ak práca nemá konkurenčný charakter, súhlas od pôvodného zamestnávateľa nepotrebujete.

Viac o živnosti a odvodoch popri poberaní rodičovského príspevku nájdete v linku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka