Je potrebné doložiť k ročnému zúčtovaniu daní aj nemocenské a podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
14. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala o ročnom zúčtovaní daní.

Je potrebné doložiť k ročnému zúčtovaniu daní aj nemocenské a podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie sú to povinné prílohy.

Ale ak by ste riešili nezdaniteľné časti na manžela, či daňový bonus, potom je potrebné doložiť ako napr. rodný list dieťaťa, potvrdenie o vlastnom príjme manžela, potvrdenie z banky o výške zaplatených úrokov z úveru na bývanie a pod.

S prianím pekného dňa,
Lenka