Je neskoré podanie žiadosti o predĺžený rodičovský príspevok dôvodom na jej zamietnutie?

Zodpovedané
20. júl 2023

Dobrý deň,

zamietli mi žiadosť o predĺženie rodičovského na základe toho, že prihlášku som nedala v máji, ale poslala som ju v polke júna.

Konali správne?

Ostatné podmienky splnené. Dcéra je narodená 11. júna 2020, rozhodnutie o neprijatí je z júna 2023.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša dcérka mala 3 roky až 11.6.2023, teda dovŕšila vek 3 roky po 31.8.2022.

Ak ste podali žiadosť o prijatie dieťaťa na školský rok 2023/24, pričom teda nebola prijatá, budete si môcť uplatniť nárok na predĺžený rodičovský príspevok od septembra 2023, nakoľko vek 3 roky dovŕšila pred 1.9.2023.

Žiadosť o prijatie dieťaťa sa síce podáva v čase od 1.5 do 31.5., ale prihlášku môžete podať aj v júni resp. počas školského roka, pokiaľ to MŠ akceptuje.

S prianím pekného dňa,
Lenka