Je na rozhodnutí zamestnávateľa, či bude zamestnancovi prispievať na stravné lístky?

Zodpovedané
15. júl 2024

Dobrý deň,

všade sa píše, že nárok na stravné lístky vzniká po viac ako 4 hodinách.

Ak by sa zamestnávateľ rozhodol, že chce prispievať zamestancovi na stravné lístky, aj keď odpracuje len 4 hodiny alebo menej, tak môže?

Je to na zamestnávateľovi, alebo to určuje zákon?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa § 152 ods. 8 Zákonníka práce zamestnávateľ môže (po prerokovaní so zástupcami zamestnancov) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, ktorým bude prispievať na stravovanie. Môže sa jednať o zamestnancov, ktorí neodpracovali viac ako 4 hodiny, dohodárom, štatutárom...

S prianím pekného dňa,
Lenka