Je možný súbeh PN a rodičovského príspevku?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

11.9.2024 mi končí materská dovolenka. Od 7/2023 som DPO. Od 18.1.2024 mám výluku z platenia, avšak nezrušila som to, len nemusím platiť z dôvodu poberania materského.

Od 2/2023 do 7/2023 som bola zamestnaná. Keďže ma čaká operácia, chcela by som nastúpiť na PN.

Je možný súbeh týchto dvoch dávok?

Ak áno, mám po skončení MD najprv aktivovať NP?

Tým, že si zaplatím ako DPO pár dní.

Môžem následne nastúpiť na PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

súbeh rodičovského príspevku a PN je možný. Môžete ísť na PN hneď po skončení poberania materského a zároveň požiadať o rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka